anasayfa ürünler uygulamalar hakkımızda hizmetler referanslar iletişim
İnteraktif Adresli Sistemler Tehlike Yönetim
Sistemi
Konvansiyonel
Sistemler
Yangın Telefon Haberleşme Acil Durum Seslendirme ve Acil Tahliye Adresli Acil Durum Aydınlatma&Yönlendirme Güvenlik
Sistemleri
Aktif Hava Örneklemeli Sistemler

       

 

PROTEC - CirrusPro™ HAVA ÖRNEKLEMELİ ÇOK HASSAS YANGIN ALGILAMA SİSTEMİ, Protec’in kendi ürettiği ve uzmanlığını kanıtladığı ürünlerin başında Çok Hassas Hava Örneklemeli Duman Algılama Sistemide bulunmaktadır. Yangın riskinin yüksek miktardaki bilgi ve yatırım kaybına sebep olabileceği (bilgi işlem ve elektrik odaları) veya yüksek hassasiyette algılama yapmanın hatalı ve zor olduğu (yüksek depo, soğuk oda, çöp ve atık toplama merkezleri) mahallerde kullanılmak üzere tasarlanan Protec CirrusPro™ IFD ürünleri, her türlü mahalde kanıtlanmış, bu alanda en üstün teknoloji olan Cloud Chamber prensibine göre çalışmaktadır.

 

Bir oda veya mekan içerisinde yüksek hassasiyette algılama isteniyorsa  ya da nokta tipi dedektörlerin kullanımı uygun değilse, hassas hava örneklemeli duman dedektörü kullanmak gerekmektedir. Daha önce bahsedildiği üzere, yangının duman dedektörü tarafından algılanması, ancak dumanın dedektörün içerisine girebilmesi ile mümkün olabilmektedir. Yani; duman yayılacak ve geçen süre sonunda  bir dedektörün içerisine girecek ve alarm konumuna geçilecektir.

Sistem, dedektör ünitesi bu üniteye bağlanan ve oda içerisine yerleştirilen, üzerinde delikler olan borulama sisteminden ibarettir. Borular oda içerisine belirli mesafeler gözetilerek yerleştirilir. Borular üzerindeki delikler hava örnekleme noktaları olarak adlandırılır. Bazı özel projelerde ve koşullarda bu geçen süre çok kritiktir. Çözüm olarak; tüm mekanın hava örneklemeli sistem ile donatılması gerekmektedir.  

Kullanım Alanları : Bilgi işlem merkezleri, Kimyasal işlem yapılan yerler, telekomünikasyon merkezi, temiz odalar, tarihi binalar, müzeler, asma tavan ve yükseltilmiş döşeme içleri, tehlike sınıfı yüksek yerler

           

 

 

Tüm sistemler dağınık IP altyapısı altıda birleştirilip tek bir merkezden izlenebilir.

 

 


Copyright © 2005-2012 Protek Mühendislik. Tüm hakları saklıdır. Bir kısmı veya tümü kopyalanamaz. info@protek.gen.tr