anasayfa ürünler uygulamalar hakkımızda hizmetler referanslar iletişim
İnteraktif Adresli Sistemler Tehlike Yönetim
Sistemi
Konvansiyonel
Sistemler
Yangın Telefon Haberleşme Acil Durum Seslendirme ve Acil Tahliye Adresli Acil Durum Aydınlatma&Yönlendirme Güvenlik
Sistemleri
Aktif Hava Örneklemeli Sistemler

Binalarımıza tesis edilen klasik Acil durum aydınlatma ve yönlendirme armatürlerinin devreye alındıktan sonra, izlenmesi ve süpervizyonu zordur. Bu nedenle modern yapılarda, sistemlerin otomatik olarak test ve süpervizyonunu gerçekleştirecek adresli izleme ve test üniteleri de tesis edilmektedir.

 

Sistem Anolog adresli ana kontrol paneli, Adresli acil aydınlatma armatürleri ve adresli yönlendirme armatürlerinden oluşmaktadır. Kontrol paneli, her armatürden gelen bilgiyi değerlendirir ve bu bilgiden öğrenme yeteneğine sahiptir. Armatürlerin içerisinde 1 adet çok işlevli kontrol modülü bulunmaktadır ve süpervizyon ile test işlemleri, kontrol paneli sinyali ile, bu kontrol modülü aracılığı ile yapılır.Sistemlerde günlük, haftalık, aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık testler programlanarak işletime sokulur.


Kontrol Paneli

 

Anolog Adresli Acil Durum Yönlendirme ve Aydınlatma paneli, sistem bünyesindeki armatür modülleri ve kullanıcı terminalleri ile bir çevrim hattı (loop) üzerinden haberleşir. Sistem kendi başına çalışabilir ve aynı zamanda network bağlantısına ve iletişimine elverişlidir.

Kompleksin farklı birimlerinde kurulacak en az 32 adet Anolog Adresli Acil Durum Yönlendirme ve Aydınlatma paneli ile network bağlantısı kurulabilir.  Armatürlerin içerisindeki kontrol modülleri vasıtası ile; şebeke beslemesi, akü şarj akımı, akü deşarj akımı, starter devresi, lamba ve akü bağlantı devreleri sürekli süpervize edillir. Bu kontroller, seri iletişim ile kontrol paneline raporlanır ve kontrol panelinde 200 olay hafıza kapasitesi kadar saklı tutularak rapor edilir. Gerektiğinde sesli ve ışıklı uyarılar verilebilir. Tüm sistemler dağınık IP altyapısı altıda birleştirilip tek bir merkezden izlenebilir.


Copyright © 2005-2012 Protek Mühendislik. Tüm hakları saklıdır. Bir kısmı veya tümü kopyalanamaz. info@protek.gen.tr